Candy bar - czyli jak zaaranżować słodki bufet?
Candy bar - czyli jak zaaranżować słodki bufet?

Żadna impreza nie może się odbyć bez swobodnego dostępu do słodyczy czy łakoci. I choć możemy zwyczajnie umieścić na stole patery z ciastem czy muffinami, to o wiele lepiej sprawdzi się candy bar, czyli wydzielone miejsce, gdzie goście mogą dowolnie korzystać ze słodkich przysmaków.

Jak powinien wyglądać candy bar?

Obecność słodkości jest raczej oczywista. Musimy jednak zastanowić się również nad samym wystrojem. To stanowisko musi być zachęcające, przyciągające wzrok. W przeciwnym wypadku nikt go nawet nie zauważy i nie zakosztuje słodkości. Dekoracje powinny być zgodne z motywem przewodnim imprezy i choć najczęściej candy bar kojarzy nam się z weselem, to z powodzeniem możemy go zaaranżować również przy imprezach:

  • urodzinowych,
  • firmowych,
  • chrztach,
  • komuniach,
  • wieczorach panieńskich,
  • spotkaniach w liczniejszym gronie rodzinnym.

I tak też candy bar na wesele może być przybrany na biało lub złoto, ozdobiony kokardami i kwiatami. Przy urodzinach wskazane będą różnokolorowe, wesołe motywy. Przy ostatniej nocy w stanie wolnym odpowiednie będą nawet nieco frywolne dekoracje i gadżety na wieczór panieński.

Co powinno znaleźć się na candy barze?

Projektując candy bar, nie możemy zapomnieć o obowiązkowym wyposażeniu, takim jak naczynia jednorazowe. Papierowe talerzyki, sztućce czy przyrządy do nakładania ciasta są niezbędne, by wszyscy goście mogli swobodnie korzystać z umieszczonych tam dobroci. Warto również zainwestować w ciekawe dekoracje, które przyciągną miłośników słodkości. Wazony szklane z kwiatami lub pływającymi świecami ozdobnymi będą strzałem w dziesiątkę. Inną propozycją może być umieszczenie w widocznych miejscach kilkunastu dekoracji papierowych, takich jak:

  • kokardki,
  • kwiaty,
  • lampiony.

Wybierając dekoracje urodzinowe, nie możemy zapomnieć o konfetti na stół, które z pewnością wprowadzi sporo barw do wystroju candy baru.

Propozycje dekoracji candy baru

Dekoracje weselne narzucają nam zastosowanie pewnych ogólnie przyjętych motywów. Biały candy bar nie będzie rzucał się w oczy i dlatego musimy go nieco ożywić. W centralnym miejscu umieśćmy świeczniki szklane z palącymi się świecami. Ciekawą propozycją będzie wielki słój z wodą, w której będą swobodnie pływać lilie wodne. Zyskamy dzięki temu romantyczny klimat, idealny na taką uroczystość.

Bardzo podobne kolorystycznie są dekoracje komunijne. Jednak zamiast świec, przybierzmy candy bar w motyw złotej gołębicy. Zamiast misek możemy użyć wiklinowych, plecionych koszyczków. Konfetti na stół komunijny zaś może być w kształcie małych, złotych krzyżyków.

Nieco większą swobodę przy dekorowaniu candy baru mamy w przypadku urodzin, choć wiele zależy od samego jubilata. Dla seniora lepiej zdecydować się na bardziej stonowane i eleganckie dekoracje. Młodzież zaś ucieszy się z wariackich i kolorowych balonów, fajerwerków czy lampionów. Na candy barze mogą znaleźć się balony z wiekiem jubilata. Nad stanowiskiem warto zawiesić papierowe pompony, które od razu zwrócą na siebie uwagę.

Candy bar to dodatkowe stanowisko, które pełni wiele funkcji praktycznych, jak chociażby zmniejsza liczbę naczyń, które muszą znaleźć się na stole głównym. Nie możemy jednak zapominać, że stanowisko to ma przyciągać swoim wystrojem i słodkimi propozycjami. Zadbajmy o to, jeśli chcemy, by nasza impreza cieszyła się uznaniem, a goście bawili się do białego rana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl