Birthday girl, czyli jakie dekoracje wybrać na przyjęcie urodzinowe dla dziewczynki?
Birthday girl, czyli jakie dekoracje wybrać na przyjęcie urodzinowe dla dziewczynki?

Celebrowanie przez dzieci urodzin, imienin czy różnych świąt ma w sobie coś z magii. Szczególnie dziewczynki uwielbiają słodkie przyjęcia – nie tylko pod względem ilości pyszności na stole, ale również w dekoracjach, wybraniu motywu przewodniego, ubraniach czy też dekoracji stołu. To niezwykle istotne, by w wyjątkowym dniu pozwolić dziecku realizować swoje marzenia oraz wizję uroczystego spotkania. Ma być oczywiście najwspanialsze; potrawy muszą być najlepsze, prezenty piękne, a goście zadowoleni. W poszukiwaniu najlepszych inspiracji do przygotowania przyjęcia urodzinowego dla dziewczynki warto przyjrzeć się jej zainteresowaniom, wybrać ulubione kolory i motywy, sprawdzić, jakich bohaterów (a pewnie częściej bohaterki) ceni. To najchętniej wybierane motywy przez dzieci i ich rodziców.

Dekoracje na przyjęciu

Wybór odpowiednich gadżetów będzie oczywiście uzależniony od motywu przewodniego oraz przestrzeni, jaką dysponujemy. Niezmiennie jednak na przyjęciach pojawiają się łańcuchy i girlandy przyczepione do sufitu czy mebli. Mogą nadać bardzo interesujący charakter. Niezastąpione są oczywiście balony urodzinowe w różnych kształtach, kolorach z pięknymi obrazkami lub cyframi. Sprawdzają się również ciekawe gadżety do sesji fotograficznych. Szczególną uwagę powinniśmy oczywiście poświęcić miejscu, na którym będzie siedzieć mała jubilatka, bo to ona jest najważniejszą osobą i wokół niej powinna się skupiać uwaga gości oraz rodziców. Poza tym w prosty sposób można zrobić chorągiewki oraz dekoracje z tasiemek.

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem będzie użycie jednorazowych naczyń i papierowych obrusów. Po pierwsze, ułatwi to sprzątanie po imprezie, po drugie pozwoli stworzyć całą zastawę w wymarzonym kolorze, ulubionym wzorze lub też z określonym motywem. Gotowe zestawy piknikowe sprawdzą się doskonale, poza tym będą bezpieczne dla maluchów. Wiele oczywiście zarówno w dekoracji, jak i w menu i innych elementach przyjęcia będzie zależeć od tego, gdzie organizujemy imprezę. Plener daje bardzo dużo możliwości zarówno na rozstawienie różnych elementów, jak i miejsce na beztroską zabawę. Urodzinowa impreza w mieszkaniu może przysparzać nieco więcej problemu, dlatego właśnie warto w pomysłowy sposób wykorzystać każde miejsce. Sprawdzi się na przykład modny candy bar, by wyeksponować atrakcyjnie słodkości czasem w bardzo oryginalny sposób, a babeczki, kolorowe szaszłyki z owoców, piękne torty to jest dokładnie to, co dzieci lubią najbardziej.

   

Wybierz motyw

Niezmiennie na dziewczęcych przyjęciach króluje róż. Ten kolor świetnie sprawdzi się na urodzinach małej księżniczki. Ale również możemy postawić na bal przebierańców lub wybrać konkretny motyw przewodni taki jak na przykład serduszka, gwiazdki czy też owoce. Poza tym warto skorzystać ze znanych i lubianych przez dziewczynki bajek. Motyw bohaterek Krainy Lodu, księżniczek oraz szeregu innych znanych postaci to zawsze sprawdzony pomysł. Wybranie motywu przewodniego nie tylko będzie się odzwierciedlać w strojach, dodatkach, ale także w proponowanym menu. Taka zjawiskowa otoczka niewątpliwie sprawi, że przyjęcie będzie niezapomniane, bajkowe, a na twarzy małej dziewczynki zagości uśmiech. W taki sposób spełnia się marzenia. Wystarczy kilka ciekawych dekoracji nawet takich, które można zrobić w domu, wspólne przygotowanie jedzenia oraz wybieranie kreacji, by sprawić, że dziecko będzie również kreatorem własnego przyjęcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl