Wielkanoc: jak stworzyć klimatyczny nastrój w restauracji?
Wielkanoc: jak stworzyć klimatyczny nastrój w restauracji?

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób przywiązuje wagę do tradycji rodzinnej Wielkanocy. Powodów jest wiele – duża odległość od najbliższych członków rodziny albo chęć zwyczajnego odpoczynku od domowych obowiązków. Wtedy właśnie przychodzą z pomocą restauracje. Jak stworzyć świąteczny nastrój, który doda Wielkanocy przytulności i ciepła?

Jak przystroić stół na Wielkanoc?

Wielkanoc to uroczysta okazja, warto więc przystroić stół elegancko, ale jednocześnie rodzinnie. Klasyką jest biały obrus plamoodporny, który możemy urozmaicić za pomocą świątecznego bieżnika z ciekawym nadrukiem. Mogą być to:

 • złote paski,
 • ornamenty roślinne,
 • motywy koronkowe.

Taka propozycja zachwyci wszystkich gości i sprawi, że świąteczny posiłek zyska niesamowity klimat. Poza obrusami i serwetkami wielkanocnymi, na stołach nie może zabraknąć innych dekoracji – zajączków, kurczaczków czy pisanek. Takie dekoracje wielkanocne są obowiązkową pozycją zarówno na stole, jak i przy wystroju całej sali. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z ich nadmiarem – wystarczy kilka figurek kury wielkanocnej w widocznych miejscach czy jeden zając wielkanocny z mchu w centralnym miejscu stołu.

obrus na wielkanoc

Stroiki na sali

Na stole nie warto stawiać zbyt wielu ozdób, bo mogą utrudnić spożywanie odświętnego posiłku. Warto jednak zastanowić się nad zaaranżowaniem osobnego kącika wielkanocnego, który będzie pełen motywów nawiązujących do tego najważniejszego święta. By jednak przyciągnąć gości, na szklanych paterach powinny znaleźć się tradycyjne smakołyki – pascha czy mazurki. Na półmiskach połóżmy sałatki i swojską wędlinę, które gwarantują nam, że kącik wielkanocny będzie najpopularniejszym miejscem na sali. Szklane ozdoby na Wielkanoc możemy wykorzystać również w inny sposób. Wewnątrz szklanych słojów możemy zamknąć kwiaty czy rośliny, a nawet umieścić w nich świece ozdobne. Nie tylko szkło, ale i ceramika jest bardzo popularna na wielkanocnych stołach – przypomina o tradycji i rodzinnej atmosferze. To cieplejszy w dotyku materiał – postawmy na naszej sali ceramiczne:

 • misy na kwiaty,
 • świeczniki,
 • półmiski,
 • wazony.

kule ceramiczne na świeczki

Jakie świece wybrać?

Świece to element dekoracyjny, który sprawdzi się na każdą okazję. Wybór jest dość spory:

 • pieńkowe,
 • stożkowe,
 • kuliste,
 • podgrzewacze.

By uzyskać rodzinną i przytulną atmosferę, dobrze jest wykorzystać wiele różnych rodzajów świec wielkanocnych – najlepiej w ciepłych kolorach. To bardziej eleganckich aranżacji dobrze się sprawdzą modele pływające w wysokich, szklanych wazonach. Ciekawym rozwiązaniem jest rozmieszczenie po sali świeczników szklanych, które nie tylko pięknie wyglądają, ale delikatnie rozproszą światło świec.

 

świece ozdobne

Wielkanoc to święto rodzinne, pełne wyjątkowych przesłań i tradycji. Niemożliwe jest dostosowanie wystroju i klimatu do każdego z naszych gości, dlatego warto znaleźć swój własny, niepowtarzalny styl i klimat świąt, wybierając eleganckie dekoracje wielkanocne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl