Święta w stylu Art-Deco

Święta w stylu Art-Deco

Styl Art Deco kładzie także duży nacisk na wykorzystanie szlachetnych materiałów. Dotyczy to materiałów takich jak szkło, kamień i wysokiej jakości drewno, a także metali, takich jak złoto i srebro. Z materiałów tych często powstają luksusowe i eleganckie elementy wyposażenia wnętrz oraz elementy dekoracyjne, takie jak żyrandole, wazony, rzeźby. W kontekście dekoracji bożonarodzeniowych materiały te można włączyć do nakrycia stołu, dekoracji wnętrz i innych elementów dekoracyjnych, dodając sezonowi świątecznemu odrobinę blasku i wyrafinowania.

Wreszcie design Art Deco charakteryzuje się naciskiem na symetrię i opływowe formy. Oznacza to, że meble i elementy dekoracyjne są często projektowane z zachowaniem równowagi i proporcji, z czystymi liniami i minimalną ilością dekoracji. W kontekście dekoracji bożonarodzeniowych można to osiągnąć poprzez zastosowanie opływowych choinek, prostych, ale eleganckich ozdób i minimalistycznego nakrycia stołu. Włączając te elementy do świątecznego wystroju, można stworzyć świąteczną i wyrafinowaną atmosferę, która ucieleśnia ponadczasową elegancję stylu Art Deco.

Włączenie stylu Art Deco do dekoracji świątecznych

Jednym ze sposobów włączenia stylu Art Deco do dekoracji świątecznych jest użycie ozdób inspirowanych Art Deco. Mogą to być geometryczne kształty, metaliczne wykończenia i odważne kolory. Poszukaj ozdób z motywami Art Deco, takimi jak rozbłyski słońca, zygzaki i wzory schodkowe. Inną opcją jest stworzenie własnych ozdób inspirowanych stylem Art Deco przy użyciu materiałów takich jak złoty lub srebrny drut, szklane koraliki i cekiny. Ozdoby te można zawiesić na choince lub wykorzystać do ozdabiania wianków i girland. Włączając elementy Art Deco do ozdób bożonarodzeniowych, możesz stworzyć świąteczny i wyrafinowany wygląd, który będzie zarówno ponadczasowy, jak i niepowtarzalny.

Innym sposobem na wprowadzenie stylu Art Deco do świątecznego wystroju jest użycie choinki inspirowanej Art Deco. Poszukaj drzewa o smukłym profilu i metalicznych wykończeniach. Udekoruj choinkę ozdobami i lampkami inspirowanymi stylem Art Deco w ciepłych odcieniach złota i brązu. Możesz także dodać drzewku odrobinę blasku, dodając girlandy z koralików lub pasma pereł. Aby uzyskać bardziej minimalistyczne podejście, rozważ użycie białego lub srebrnego drzewa i udekorowanie go czarno-białymi ozdobami inspirowanymi art déco. Choinka inspirowana stylem Art Deco może być oszałamiającym centralnym elementem świątecznego wystroju.

Włączenie elementów Art Deco do nakrycia świątecznego stołu może dodać odrobinę elegancji i wyrafinowania. Poszukaj obrusów we wzory inspirowane stylem Art Deco, takie jak geometryczne kształty lub odważne paski. Użyj metalicznych akcentów, takich jak złote lub srebrne sztućce, świeczniki i pierścienie na serwetki. Wykorzystaj szklane naczynia inspirowane stylem Art Deco, takie jak kieliszki do szampana lub kieliszki do martini. Możesz także tworzyć własne wizytówki inspirowane stylem Art Deco, używając metalicznego papieru i pogrubionych czcionek. Włączając elementy Art Deco do nakrycia świątecznego stołu, możesz stworzyć świąteczną i efektowną atmosferę podczas świątecznych spotkań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl