Jak udekorować kościół na ślub? TOP 5 ozdób, które zawsze się sprawdzą!

Jak udekorować kościół na ślub? TOP 5 ozdób, które zawsze się sprawdzą!

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w Twoim życiu, więc powinno mieć specjalną oprawę! Przemyślcie nie tylko krój sukni, bukiet czy model obrączek, ale też… dekoracje do kościoła na ślub. Jakie ozdoby sprawdzą się najlepiej? Zajrzyjcie do naszej listy 5 najpiękniejszych ślubnych pomysłów.

Ozdoby do kościoła na ślub - o czym warto wiedzieć?

Dekoracje do kościoła na ślub pomogą Wam wyczarować odpowiedni nastrój i podkreślić wyjątkowość wydarzenia, jakim są Wasza zaślubiny. Warto zadać sobie trud przygotowania ozdób, które idealnie wpiszą się w charakter uroczystości i przyjęcia weselnego, na jakie planujecie zaprosić swoich gości już jako Para Młoda. Planowanie dekoracji warto zacząć od… rozmowy z księdzem. Niejednokrotnie zdarza się, że nowożeńcy muszą dostosować się do zasad panujacych w danej świątyni - warto je poznać przed inwestycją w ozdoby. Zawsze ważny będzie też taki ich montaż, który nie zniszczy ścian, podłogi czy ławek, a jednocześnie będzie solidny i spowoduje nieprzyjemnych niespodzianek w postaci odklejającego się w trakcie mszy wieńca.

1. Dekoracje ławek z tiulu i kwiatów

Jednym z najważniejszych elementów, które warto w dniu ślubu ozdobić są ławki. Pomysłów na ich przystrojenie jest mnóstwo, ale my polecamy pełną tradycyjnego uroku i romantycznej zwiewności dekorację ślubną z tiulu i kwiatów. Jak stworzyć taką ozdobę do kościoła na ślub? To proste: wystarczy zrobić małe bukieciki z białych róż i gipsówki, przewiązując łodyżki nicią lub cienkim sznurkiem. Teraz wytnij z białego tiulu do dekoracji kościoła dość szerokie i długie paski i przewiąż nimi do ławek kwiatowe bukieciki. Ułóż ładnie końcówki szarfy tak, żeby rozszerzały się u dołu. Taka dekoracja do kościoła na ślub stworzy wrażenie romantycznej alejki.

Tiul do Dekoracji Kościoła 1,6m x 10m Biały

2. Lampiony i świece wzdłuż głównej alejki

Jak udekorować alejkę, którą Państwo Młodzi będą zmierzać prosto przed ołtarz? Niezastąpiona będzie dekoracja ślubna ze światełek, wprowadzająca odpowiednio podniosły i nastrojowy klimat. Oczywiście możesz ułożyć wzdłuż ławek prawdziwe świece, ale naszym zdaniem bezpieczniejsza będzie opcja z świecami ozdobnymi LED, do złudzenia przypominającymi te prawdziwe dzięki ruchomym płomieniom. Wzdłuż nawy głównej kościoła rozsyp płatki kwiatów (sztuczne płatki róż będą świetnym wyborem) tak, by tworzyły po jednej ścieżce po obu stronach alejki. Na płatkach ułóż świeczniki LED, najlepiej w różnych wielkościach (możesz je ustawiać na przykład po dwa obok siebie). Przed uroczystością upewnij się, że we wszystkich działają baterie! Alternatywą dla tego typu bezpiecznych świeczników będą szklane smukłe wazony z wodą, do której włożysz małe, pływające świeczki w białym kolorze.

3. Rustykalne wianki

Jeśli bierzecie ślub w rustykalnym, klimatycznym kościele, warto pokusić się o dekoracje, które idealnie wpiszą się w taką estetykę. Zamiast nowoczesnych bukietów, postaw na ozdoby do kościoła na ślub z nutą retro, na przykład wianki. Pięknie prezentować się będą te, którą powstały w oparciu o gotową, wiklinową bazę dekoracyjną do wianków. Możesz na niej zamocować sztuczne kwiaty (przywiązują ich łodyżki cienką nitką), łodyżki, a nawet ptaszki ozdobione autentycznymi piórkami. Gotowy wianek możesz zawiesić na koronkowej kokardzie na przykład na drzwiach kościoła czy na ławkach, zamiast wspomnianej wcześniej dekoracji z tiulu i kwiatów. Alternatywą dla tego typu dekoracji może być też wianek ze sztucznej gipsówki czy z kwiatów hortensji.

Kula Piankowa z Róż Mała 15 cm

4. Dywan ślubny

Jedną z najchętniej stosowanych w kościołach dekoracji są dywany ślubne, które odmienią wystrój kościoła nadając mu charakteru jak z bajki. Tego typu element wcale nie musi być biały, chociaż ten kolor nadal króluje w kontekście dekoracji do kościoła na ślub. Co powiesz na czerwony dywan z prawdziwego zdarzenia, na którym poczujecie się jak prawdziwe gwiazdy albo książęca para? A może róż lub intensywny kobalt? Wbrew pozorom możecie sobie śmiało pozwolić na ekstrawagancję! Taki dywan będzie świetnym tłem do zdjęć i doda niezwykłe charakteru Waszej uroczystości.

5. Wazony z kwiatami

Klasyka gatunku, czyli bukiety kwiatów - koniecznie muszą być głównym punktem Waszej ślubnej dekoracji w kościele. Spróbujcie jednak tradycję ograć nieco inaczej, na przykład zamiast dwóch czy trzech dużych bukietów kwiatów, ustawić przed ołtarzem wiele drobnych bukiecików w eleganckich smukłych wazonach ze szkła lub metalu. Same kwiaty też mogą być nietypowe. Tak samo dobrze jak róże mogą się sprawdzić gladiole, kalie, a nawet swojskie słoneczniki - w minimalistycznych wazonach szklanych będą wyglądać zjawiskowo. Pamiętajcie, że wszystkie kwiatowe dekoracje, jakie zastosujecie w kościele muszą tworzyć spójną kompozycję.

Wazon Szklany Dwustronny Dzwon 80 cm

Piękne ozdoby do kościoła na ślub to pierwszy krok w stronę przygotowania niepowtarzalnej uroczystości, jaką będziecie pamiętać ze szczegółami przez lata. Przystrójcie kościół za pomocą efektownych dekoracji, wazonów szklanych i bukietów, tworząc naprawdę fotogeniczne tło i podkreślając doniosłość tej szczególnej chwili. W naszym sklepie znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie, żeby pomysłowo udekorować kościół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl